Üye Paneli
E-posta :
Şifre :
» Şifremi Unuttum
» Üye Olmak İstiyorum...
Duyuru Listesi
Ad Soyad
E-posta

İstatistik

Bugün : 149
Dün : 541
Bu Ay : 10397
Geçen Ay : 23271
Toplam : 2938972
 
  » Hangi Humeyni?Ubeydullah Arslan

 

HANGİ HUMEYNİ!!
 
        Bir yanımız habil bir yanımız kabil, belki de şöyle desem daha güzel olur, bir damarımız iblis bir damarımız insan. İnsanlar gerçek yüzlerini zor zamanda ve çıkarları zedelendiğinde ifşa eder. İnsan; menfaatçidir. Çıkarı uğruna değerini ve en çok sevdiği insanı satar. İnsan böyle iken devletler de insandan geri kalmaz. Devletleri insanlar yönetmez mi?
      Suriye topraklarında kanımızı donduran işkencelere ve katliamlara şahit oluyoruz.  Suriye sahasında Şii faaliyet gösteren İran’ın, her damarı iblis olarak karşımıza çıkıyor. Esed’e aldırmıyorum, onu piyon olarak kullanan perde gerisinde ki İran’ın bölgede endişe verici tavırlarına ve takındığı meydan okumalarına dikkat kesiliyorum.
     Dini referansı olmayan, İslam karşıtı, kâfir ve tağut bir liderin arkasından oyun kuran, kan döken, Sünni dünyayı alaya alan, Lübnan Şiilerini ve Hizbullah milislerini korumak isteyen İran, her geçen gün şeytani damarını öne çıkartıyor.
     Müslüman kadınlara tecavüz eden, çocukları katleden, yaşlıları öldüren, evleri tarumar eden Esed ve ordusunu hala destekliyor, peki hangi din, akıl, ahlak ölçüleri bu siyaseti uygulamasına izin veriyor? Neden çocuk-kadın-yaşlı katili Esed’i destekliyor? Dedim ya, görünen yanımız insan, görünmeyen yanımız şeytan, Şia ise her yanıyla Suriye sahasında şeytan olduğunu ispat etti.  
      İmam Humeyni !!! denilen zatın elinden, eli kanlı, katil, zalim, tağut yöneticiler nasıl çıkıyor? Humeyni nasıl liderler yetiştirmiş? Kendisinden sonra devrimini devrettiği insanlar nasıl canilermiş? Düşünmek ve sorunun cevabını aramak gerekmiyor mu? Kimin mayası bozuk söyler misiniz?
       Bir insanı zülmen katletmek bile İslam nazarında caiz değilken, bir Müslüman halkı toplu halde öldürmek ve meskenleriyle beraber cezalandırmak Humeyni’nin talebelerine yakışıyor mu? Yakışıyorsa Humeyni’nin gerçek yüzü nedir?
      Humeyni, Şiilik için her şeyi göze alan caniler yetiştirmiş, katiller büyütmüş, bir insan demek gerekmiyor mu?  Sünni katliamına ışık yakan, Köyler bastıran, her sünninin kanı helaldir fetvası veren Hamaney, Humeyni’den sonra gelen İran devriminin ilk manevi önderi değil midir? Humeyni kendinden sonra böyle bir insana nasıl yetki vermiştir neden vermiştir?
     İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecat; Humeyni’nin talebesi değil midir? İran Devrimi esnasında öğrenci hareketinden en etkili isim değil midir? Humeyni, caniler ve katiller yetiştirmiş bir insan olarak karşımıza çıkmıyor mu? Bu durumda bu katiller hocalarından, imamlarından kan dökmeyi, kadınlara tecavüz etmeyi, Sünnilerin canına kıymayı, ahvazda ve Bendir Abbas’da Müslüman Sünnilerin haklarını ve mescitlerini şia mescidine dönüştürmeyi öğrendiler demek gerekmiyor mu?
    Hangi Humeyni doğru? Katiller ve caniler ordusunu kuran Humeyni mi? Kandırılmış yazarların ve kişilerin yerlere ve göklere sığdıramadığı fakirhanede oturan, çocukları öpen, sade yaşamı seven!! Humeyni mi? Yeryüzünün mazlum Müslümanlarına el uzatan sözde Humeyni mi!!! Bu yaşama bağlı bir insan, Müslüman kardeşini öldürmeye niyetli bir topluluk çıkartmayı nasıl başardı?
    Humeyni denilen bu zatın kimliksel yapısı okununca o zaman ne kadar sevilir? 1981 Suriye/Hama kıyamında Beşşar el-Esed’in babası büyük tağut Hafız el-Esed’e siyasi destek veren, katliamına yeşil ışık yakan Humeyni değil mi? Bu Humeyni dünyaya kaç yüzle zuhur etti? Humeyni, mazlum hamalıları öldürme refaransını kimden aldı? Şiiliğin iğrenç kanlı akidesinden mi? yoksa emperyalist kafir devletlerden mi?   Her iki durumda da eli kanlı bir lider olarak tarihe geçtiği katîdir. Türkiye’de şiilikle kandırılmış ve cepleri para görmüş zevatlar utanmadan Esed’in arkasında durarak 50 yıllık baas rejimini destekliyor. Kafir devletleri desteklemek şia’nın iman ilkesini (zalime karşı durmak) zedelemiyor mu? İmanlarını zedeleyenler ümmete ne fayda sağlar? Ahiretlerini tehlikeye atanları sevmek ve desteklemek hangi dinin vicdanlarına sığar?
     Humeyni’den sonra bozulma oldu, devrim mazlumlara sırt döndü, dünya Müslümanlarına ihanet etti denilirse peki neden Humeyni’nin taraftarları bunu dile getirmedi ve sürekli İran’ı muhafaza etti. Yoksa takiyye ruhu saklı mı tutuldu? Şirin ve taifesi neden hala İran’ı temize çıkartacak yazılar kaleme alıyor? İrancı hocalar neden bölgede işlenen cinayetleri ve katliamları toplu halde veya tek başlarına da olsa kınamıyor? Yeni parti kuranlar, neden İran’la aralarına mesafe koymuyor? Katliamları açıktan kınamıyor? Bölgede en dost ülke olarak İran gösteriliyor? Neden radyo açan İrancılar, Suriye katliamları anılınca İran’ı kınamak yerine ağabeylerimiz daha iyi bilir mantığını ileri sürüyor ve sessiz kalmayı tercih ediyor.
      Humeyni sevdası ve Şiilik imanımızı mı kör etti, hakkı söylemeyi mi unutturdu? Mazlumu sevmeyi mi terk ettirdi? İsrail oğullarının buzağı sevgisi gibi Humeyni ve İran sevgisi içimizde ki saklı tağutları ve küfürleri ifşa mı etti yoksa? Yoksa satılmış ruhumuz, dünyevi çıkarımız, kursağımızdaki yediklerimiz daha mı tatlı geldi? Humeyni denen zat ve onun yetiştirdiği caniler gerçek yüzlerini şimdi daha net ortaya koyarken neden yiğitçe mazlumların safına geçmiyoruz? Her şeye İrancıların takdim ettiği bilgi kirliliğiyle neden bakıyoruz. Neden Ahmet Özcan, İslamoğlu, Şirin, Göktaş 30 yıldır sevdikleri önderlerinin gerçek kimliğini şimdi daha iyi anladık deme cesareti göstermiyor?
     Bu ülkede Humeyni karizması artık tanınmalıdır. Humeyni’nin gölgesinde kurulmak istenen şia yapılanmalara dikkat etmelidir. İran Ahvaz’da Sünni Müslümanların çektiği acıları gidin görün, yaşayın, şahit olun. Onların ülkesinde Sünnilere hayat hakkı verilmiyor. Ülkemizde ise her geçen gün İran destekli örgütlenmeler adım adım gizliden büyüyor.
      Gerçek Humeyni kimdir? İran’ı kuran Humeyni’nin hedefi, amacı, geride bıraktığı talebelerinin dünya Müslümanlarına tattırdığı acılar nelerdir görülmelidir? Zalimi, kafiri, müşriki seven İran; yakında nasıl bir yıkılmayla yüz yüze geleceğini görecektir. Müşriklerle ve sarhoş Nusayri ordusuyla bir olup, mazlum Müslüman halkı katleden İran, Allah’ından bulacaktır. İran yöneticilerine sessiz kalan halk da, Allah’a zor hesap verecektir.
      Sünnileri, Ahvaz’da ve Tehran’da baskı ve şiddete tabi tutan, mescid açma ve dini hakları ifade etme hürriyetini yasaklayan rejim Humeyni’den çıkıyor? O halde Hangi Humeyni??? Demek o zaman zorunludur.
Diğer Makaleler :

» SENDEN NE DAVA ADAMI OLUR NE TALEBE

» ne faydan oldu?

» TEVHİDİ BOZAN DURUMLAR NELERDİR?

» İSLAMDA DİN DEĞİŞTİREN ÖLDÜRÜLÜR.

» Selefiler Oldukça

» Ey Hadis inkarcıları bu hadisin uyduruk olduğunu kim ispat eder?

» Akılcıların tahrifi ve hadis ehlinin izzeti

» Akılcılar, sahih naklin önüne sınırlı aklı geçirerek ilmin namusunu kirletmiştir.

» Mutlaka okumalısınız-Ubeydullah Arslan

» Cennet kapısı Mali ve unutulan dersler-Ubeydullah Arslan

» Dini Hitabımızın Şerîliği ve Sorunları-Ubeydullah Arslan

» Tarikatların tehditi ve bir öneri-Ubeydullah Arslan

» Tunus Nahda Hareketinin ve Gannuşi’nin zor sınavı-Ubeydullah Arslan

» Ehl-i Sünnet/Selef evrenseldir.

» Sünneti inkar edenlerden şikayetçiyim

» Nereden başlayalım?

» Şiilikten nasıl kurtuldum?

» İslam dünyasında yükselen Selefi düşünce

» Sevgi/Muhabbet Fıkhı

» Neden kendimizi Allah’a sevdirmeliyiz?

» Kavgamız Şirkle ve günahlarla eşimizle değil

» Çağdaş Murcie-Ubeydullah Arslan

» Ne Güzel Konuştun el-Huveyni!

» Allah’tan Başkasını mı Veli Dost Edineceğim?

» Özgürlük Filosu Ablukayı Sever

» Ey İman Edenler! Birlik Olun


Okunma Sayısı : 4955
Paylaş Delicious Stumble

Yunus:109 (Ey Muhammed!) Sana vahyolunana uy ve Allah hükmünü verinceye kadar sabret. O, hüküm verenlerin en hayırlısıdır.

 

 

 

 

 

 

Davet