Üye Paneli
E-posta :
Şifre :
» Şifremi Unuttum
» Üye Olmak İstiyorum...
Duyuru Listesi
Ad Soyad
E-posta

İstatistik

Bugün : 154
Dün : 541
Bu Ay : 10402
Geçen Ay : 23271
Toplam : 2938977
 
  » Cennet kapısı Mali ve unutulan dersler-Ubeydullah Arslan

 

Cennet kapısı Mali ve Unutulan Dersler
Ubeydullah Arslan
 
         Fransa Devlet Başkanı Hollande, Mali’de İslami direnişi baltalamak -kendi tabiriyle terörist oluşumu bitirmek için- ülkenin birçok siyasi hareketiyle birlikte hareket etmek için yeni ittifak arayışına gitti. Örneğin Fransız sosyalist partisi (solcu), halkın hareketi için partisi(sağcı), ulusal cephe (aşırı sağcı) partiler birlik oluşturarak Hollande’yi destekledi. Sadece Komünist partisi askeri müdahalenin Fransa’ya zarar vereceğini ileri sürerek muhalefet etti.
     Paris’in bu arayışı, siyasi kâfirlerin ve partilerin; İslam karşısında nasıl birlik olduklarını ve ihtilafa düşmeden hareket etiklerini göstermesi açısından çok önemli bir gelişmedir. Kâfirler; İslam’a karşı savaşta birlik ruhunu muhafaza ederken, Müslümanlar bu ruhtan uzak yaşıyor. Oysa İslam; müminleri birliğe, safları pekiştirmeye, akide ekseninde bütünleşmeye, yeryüzünde yayılan tüm fitnelere karşı birlik olmaya davet etmektedir. Peygamber, asr-ı saadette zulme maruz kalmış bir yetimin hakkını Ebu Cehil’den alarak adil bir tavır sergilemiştir.
      Peki, Hollande ülke içinde siyasi destek sağlarken ülke dışında destek alabildi mi? Filhakika onu da aldı. Örneğin; Fransa Haliç ülkelerini ikna etti, ilk maddi desteği de Birleşik Arap Emirliklerinden aldı, sonra Cezayir-Mağrib-Moritanya özel hava sahalarını katil Fransız uçaklarına müslüman halkı bombalaması için açtı. Bu gelişmeler önemli siyasi çalkantılara kapı açacağa benziyor, çünkü Arap baharı henüz bu civar ülkelere tam teşekküllü sıçramadı, Cezayir’in bu askeri desteği,  yakın zamanda patlak verecek halk direnişinin fitilini ateşleyebilir, çünkü Cezayirli siyasiler, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları yüksek sesle Cezayir hükümetinin siyasetini protesto ederek eleştirdi.
    Mücahidler; geçtiğimiz aylarda Mali’de sömürgecilere karşı cihadi bir direniş ortaya koydu, bazı şehirleri fethetti, ihlâsla İslam’ın sancağını yükseltti, Mali askeri kuvveti mücahidlerin fethettiği yerleri ele geçirmek şöyle dursun şehirlere yaklaşamadı. Kuzeyde ki şehirler böylece Müslümanların kontrolüne geçti.
     Tabi Fransa eksenli dünya medyası sömürgecilere karşı direnen mücahidlere terörist damgasını vurdu, çatışmanın ilk sinyalini yaktı, son olarak da Fransa askeri kuvveti Mali’ye müdahale etti. Daha önce de yeryüzünün tağutları Afganistan’a saldırdı, zalim dişini gösterdi, masumları katletti, evleri tarumar etti, ancak iradelerini kırabildi mi? Kukla Karzai denen tağut, Afganistan halkına ne takdim etti? Ülkenin ekonomik servetini batılı ülkelere peşkeş çekti. Ülke bunca askeri müdahaleye rağmen ne kazandı? Hiç bir şey kazanamadı, ancak unutmadan tek şey kazandığını söyleyelim O da "İslamcıları iktidardan uzak tuttu" sadece bu.
      Hollande, yakın zamanda Fransız askeri gücünü Afganistan’dan çekerek Mali’ye gönderdi, Kâfirler; Dünyanın hangi bölgesinde İslami direniş varsa oraya askeri müdahalelerle girerek müslüman halkın tercihine karşı savaşıyor. Halkları korkutarak, öldürerek, aç bırakarak, tehdit ederek İslamcılara destek vermelerine mani oluyor. Yeryüzünde ki tüm kâfir güçlerin hedefi tarih boyu bu olmuştur. Onlar paralarını, servetlerini, mülklerini İslam aleyhine harcamışlardır. Ancak harcadıkları onlara hayırla değil şerle ve nedametle dönecektir.
      Örneğin 12 yıl önce Afganistan’a yapılan askeri müdahale ne getirdi? Ancak bir başarısızlık getirdi. Geride aç ve fakir bir halk kaldı.  Siyasi huzur sağlanamadı. Afgan halkı güçlü bir ekonomi kuramadı. Kukla Rejim; Müslümanları korkuttu, İslamcıları iktidara yanaştırmadı. ABD öncülüğünde ki haçlı ordusunun Afganistan müdahalesi, Afgan halkına ve civar ülkelere saadet getirmedi. Aksine açlık, sefalet, yokluk, korku, keder, ağıt getirdi.
 
     Şimdi Mali’de mazlum masum müslüman halka atılan Fransız bombaları ne getirecektir? İslamcı güçleri cihadi direnişten uzaklaştıracak mıdır? Atılan bomba sömürgecilerin vahşi sömürgeci mantığını durduracak mıdır? Atılan bombalar sıkılan kurşunlar, şehit edilen mücahidler Mali’de huzur mu sağlayacaktır? Bugüne kadar İslam dışı iktidarların elinde yönetilen Mali ve diğer İslam ülkeleri huzur sağlayabildi mi? Fransa’nın askeri müdahalesi; mücahidlerin azmini ve daha güçlü direnmesine kapı açacak, halkın ise daha çok ağlamasına sebep olacaktır. Halk daha da fakirleşecek, beyaz adam yine sömürecek, yine servetlere sahip olacaktır. Kâfirleri oyun oynarken Allah’da oyunlarını bozmaktadır. Şimdi sormak gerekiyor, Fransa’nın askeri müdahalesi ne getirecektir?
     Fransa; Mali’de İslamcı kuvvetin güneye doğru ilerlemesini durmak, ülkeye hâkim olmalarını engellemek, İslamcı iktidarın siyasi maslahatlarına darbe vurmasına mani olmak, başka İslamcılara örnek olmaması için savaşmaktadır.  Bu siyasetleri yeni değildir, her zaman Afrika’da bu zulmü gerçekleştirmiştir.  Fransa, yeni bir cephe açarak Müslümanlara karşı duyduğu nefreti bir kez daha ispat eti. Onlar; dünya yolunda savaşıyor mücahidlerse ahiret yolunda cihad ediyor. Allah her şeye şahittir, Rabbim kâfirleri rezil edecek, mücahidleri galip kılacaktır. Allah, yolunda cihad edenlerle beraberdir, kâfirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır.
      Fransa ve ABD; İslam ülkelerine müdahale ettikçe gençler arasında İslami uyanış daha çok artacaktır. Bu kâfir devletler; artık denizleri aşarak İslam topraklarına müdahale etmekten vazgeçmelidir.  Geldikleri denizlere dönmelidir. Artık; İslam topraklarını kendi hallerine bırakmalıdır. Her ülkenin halkı kendi geleceğine karar verme yetkisine sahip olmalıdır. Kâfirler, her açtıkları cephede bilsinler ki, mutlaka yeni cihad mektepleri ve cennet kapıları açacaktır.
     Hiçbir zaman Suriye’de, Afganistan’da, Mali’de İslami direnişi ve iradeyi kıramayacaklardır. Ne İran gibi münafık devletler ne diğer kâfir devletler; müslüman topraklarında Selefi İslami cihadın önünde asla engel olamayacaktır. Her harcadıkları ve sarf ettikleri aleyhlerine delil olarak dönecektir. Afrika ülkelerinin de iştirak edeceği “yeni haçlı seferine” karşı, Rabbim müslüman kardeşlerimize sabır, sebat nusret indirsin. Allah; her şeye kadirdir.
Diğer Makaleler :

» SENDEN NE DAVA ADAMI OLUR NE TALEBE

» ne faydan oldu?

» TEVHİDİ BOZAN DURUMLAR NELERDİR?

» İSLAMDA DİN DEĞİŞTİREN ÖLDÜRÜLÜR.

» Selefiler Oldukça

» Ey Hadis inkarcıları bu hadisin uyduruk olduğunu kim ispat eder?

» Akılcıların tahrifi ve hadis ehlinin izzeti

» Akılcılar, sahih naklin önüne sınırlı aklı geçirerek ilmin namusunu kirletmiştir.

» Mutlaka okumalısınız-Ubeydullah Arslan

» Dini Hitabımızın Şerîliği ve Sorunları-Ubeydullah Arslan

» Hangi Humeyni?Ubeydullah Arslan

» Tarikatların tehditi ve bir öneri-Ubeydullah Arslan

» Tunus Nahda Hareketinin ve Gannuşi’nin zor sınavı-Ubeydullah Arslan

» Ehl-i Sünnet/Selef evrenseldir.

» Sünneti inkar edenlerden şikayetçiyim

» Nereden başlayalım?

» Şiilikten nasıl kurtuldum?

» İslam dünyasında yükselen Selefi düşünce

» Sevgi/Muhabbet Fıkhı

» Neden kendimizi Allah’a sevdirmeliyiz?

» Kavgamız Şirkle ve günahlarla eşimizle değil

» Çağdaş Murcie-Ubeydullah Arslan

» Ne Güzel Konuştun el-Huveyni!

» Allah’tan Başkasını mı Veli Dost Edineceğim?

» Özgürlük Filosu Ablukayı Sever

» Ey İman Edenler! Birlik Olun


Okunma Sayısı : 3127
Paylaş Delicious Stumble

Yunus:109 (Ey Muhammed!) Sana vahyolunana uy ve Allah hükmünü verinceye kadar sabret. O, hüküm verenlerin en hayırlısıdır.

 

 

 

 

 

 

Davet