Üye Paneli
E-posta :
Şifre :
» Şifremi Unuttum
» Üye Olmak İstiyorum...
Duyuru Listesi
Ad Soyad
E-posta

İstatistik

Bugün : 103
Dün : 541
Bu Ay : 10351
Geçen Ay : 23271
Toplam : 2938926
 
  » Mutlaka okumalısınız-Ubeydullah Arslan

 

MUTLAKA OKUMALISINIZ-Ubeydullah Arslan
Hangi dindensin? diye sorsam müslümanım dersin, cevabın çok doğru, cemil, makbul. Allah razı olsun seni Müslümanlık üzerine korusun.
Peki akide de hangi mezhebe bağlısın? Diye sorsam, Müslüman olmam yeterli değil mi? Dersen,  derim ki yeterli olmaz, neden? diye sorarsan, çünkü; çevrende herkes müslümanım diyor, Allah’ı terk etmiş kabirden yardım isteyen insan müslümanım diyor, ölmüş velilerin alemde tasarrufu olduğunu söyleyen hoca müslümanım diyor, Esed Hz. Hüseyin’dir diyen tarikatçı siyasi müslümanım diyor, Esed’in ordusu Peygamberin ashabı gibidir diyen Ramazan Buti’de müslümanım diyor, kaderi inkar eden islamoğlu ve bayındır müslümanım diyor, alemciyim kadınları severim diyen ekran önünde mankenlerle pop dansı yapan ve Ankara havalarıyla oynayan Harun Yahya’da müslümanım diyor,
Kuranı biz indirdik onu da biz koruyacağız ayeti hakkında belki bu ayeti de birileri sonradan eklemiştir diyen Edip Yüksel de müslümanım diyor, müslümanı tekfir eden canını namusunu helal sayan tekfirci de müslümanım diyor, şirk imana zarar vermez diyen murci’de müslümanım diyor, akıl dinde tek ölçüdür diyen ve cihadı reddeden Cevdet Said’de müslümanım diyor, İmam Buhari ve İmam Ahmed’e müşrik diyen küfreden Ahmed el-Mansur’da müslümanım diyor, Cuma namazı kılmayan Yaşar Nuri’de müslümanım diyor, Ali radiyallahu anhuyu ilah gören Alevilerde müslümanım diyor, Dürziler ve Nusayrilerde müslümanım diyor,  Kılıçdaroğlu da müslümanım diyor, uzatmaya gerek yok sanırım örnekler çok verilebilir, peki senin bunlardan farkın var mı? Varsa nedir?
Eğer dersen ki ben Kuran ve Sünnete bağlıyım, derim ki onlarda kuran ve sünnete bağlıyım diyor, Şia-Mutezile-Maturidi-Eşari-Murcie-Sofi-Kabirci-Türbeci her grup kuran ve sünnet diyor inkar etmiyor ki? O halde seni bunlardan ayırt eden nedir? Bilmiyorum dersen sana cevap vereyim, seni tüm bunlardan ayırt eden temel ölçü “Kuran’a ve sünnete selefi salihin akidesiyle/mezhebiyle bağlı olmandır.” Sen bu bağlılığını en öz tabirle selefiyim demekle tanımlarsın. Şimdi anladın mı? Neden selefilik? Neden selefiyim? Neden kendime metod bakımından bir isim buldum anladın mı?
Dikkat et hemen kinle ve düşünmeden tepki verme, ben diyanet bakımından selefiyim demedim metod bakımından selefiyim dedim.   ABD Newyork’da biri bana hangi dindensin? diye sorsa müslümanım derim yeterlidir, bu isim diyanet bakımından diğer dinden ayrı olduğuma işaret eder, ancak müslümanım diyenler arasında selefiyim demem gerekir. Selefi demek ise, Allah’ı birleyen, şirkten uzak,  sünnete sarılan, akide ve amelde ashabı-tabiini-tebe-i tabiini 4 müçtehid imamı örnek alan kimse demektir. Dua ile.
Diğer Makaleler :

» SENDEN NE DAVA ADAMI OLUR NE TALEBE

» ne faydan oldu?

» TEVHİDİ BOZAN DURUMLAR NELERDİR?

» İSLAMDA DİN DEĞİŞTİREN ÖLDÜRÜLÜR.

» Selefiler Oldukça

» Ey Hadis inkarcıları bu hadisin uyduruk olduğunu kim ispat eder?

» Akılcıların tahrifi ve hadis ehlinin izzeti

» Akılcılar, sahih naklin önüne sınırlı aklı geçirerek ilmin namusunu kirletmiştir.

» Cennet kapısı Mali ve unutulan dersler-Ubeydullah Arslan

» Dini Hitabımızın Şerîliği ve Sorunları-Ubeydullah Arslan

» Hangi Humeyni?Ubeydullah Arslan

» Tarikatların tehditi ve bir öneri-Ubeydullah Arslan

» Tunus Nahda Hareketinin ve Gannuşi’nin zor sınavı-Ubeydullah Arslan

» Ehl-i Sünnet/Selef evrenseldir.

» Sünneti inkar edenlerden şikayetçiyim

» Nereden başlayalım?

» Şiilikten nasıl kurtuldum?

» İslam dünyasında yükselen Selefi düşünce

» Sevgi/Muhabbet Fıkhı

» Neden kendimizi Allah’a sevdirmeliyiz?

» Kavgamız Şirkle ve günahlarla eşimizle değil

» Çağdaş Murcie-Ubeydullah Arslan

» Ne Güzel Konuştun el-Huveyni!

» Allah’tan Başkasını mı Veli Dost Edineceğim?

» Özgürlük Filosu Ablukayı Sever

» Ey İman Edenler! Birlik Olun


Okunma Sayısı : 4999
Paylaş Delicious Stumble

Yunus:109 (Ey Muhammed!) Sana vahyolunana uy ve Allah hükmünü verinceye kadar sabret. O, hüküm verenlerin en hayırlısıdır.

 

 

 

 

 

 

Davet