Üye Paneli
E-posta :
Şifre :
» Şifremi Unuttum
» Üye Olmak İstiyorum...
Duyuru Listesi
Ad Soyad
E-posta

İstatistik

Bugün : 472
Dün : 873
Bu Ay : 19865
Geçen Ay : 24883
Toplam : 2925169
 
  » Özgürlük Filosu Ablukayı Sever

ÖZGÜRLÜK FİLOSU ABLUKAYI SEVER
Özgürlük filosunun, ablukayı delme çıkartması, onurlu bir direniş ve şerefli bir davranış. Tarih, alkışa değer bu yardımseverlik anlayışını altın harflerle yazdı. Bu şanlı çıkartma, büyük bir zaferin habercisidir. Hayır, sandıklarınızda şer, şer sandıklarınız da hayır vardır. Siz bilmezsiniz ama Allah çok iyi bilir.
Tarih, bana Kureyş’in ablukaya aldığı Peygamberimizi ve ashabını hatırlatmakta. Abluka, Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem’in de içinde bulunduğu Haşim oğullarını ve Abdulmuttalib oğullarını tam 3 yıl kuşatmıştı. Kureyş, 3 yıl boyunca müslümanları açlığa, yokluğa, zorlulara sürüklemişti.
Hatta İslam tarihçileri, çocukların açlıktan ağladıklarını haber vermektedir. O gün şiddetli bir abluka yaşanmış, müslümanlar ağaç yaprakları yemeye başlamıştı. Gazze’liler de, Peygamberin yaşadığı acıyı yaşamışlardı.
Ebu Cehil, ablukayı delmek isteyen müşrik Hâkim bin Hizam bin Huveylid’i yolda yakalamış, men etmişti. Ebu’l Buhteri bin Hişam’da, Ebu Cehil’i kınayarak yaptığı tutumu kaldırmasını istemiş, şiddetli bir darbeyle başını yarmıştı. Ebu’l Buhteri bin Hişam müşrikti ama insandı.
Diyorum ki, o günün ebu cehilleri ve israil’in ebu cehilleri ne kadar da benzerler? O gün ebu cehil ablukanın baş mimarıydı, bugün de israil’liler. Küfür bir millettir.
Aynı zamanda, O gün ablukayı delen Kureyş’in içinden çıkan müşrikler, onurlu bir tutum sergilemiş, yakınlarına yardım etmekten geri kalmamıştı.
Bugünde 40 ülkeden gelen insanlar hem de müslüman olmadıkları halde müslüman gönüllülerle birlikte büyük bir insanlık örneği gösterdi.
İsrail, Gazze’yi üç yıldır muhasara altında tutmaktaydı, halkına kötü muamelede bulunarak açlık ve sefalete mahkum etmiş, geçtiğimiz yıl binden fazla müslüman kadın ve çocukları ayırmaksızın katletmişti. Gazze şehitler için bir mezarlığa, yaşayanlar için de açık bir hapishaneye dönüşmüştü.
Gönüllüler için bunu görmek zor olmadı. İşte bu an, yüreklerin sızladığı, dillerin kuruduğu, kalplerin izzetli Gazze için attığı bir andı.
Onurlu gönüllüler ordusu, denizden ablukayı hafifletmek ümidiyle yola çıktı. Her ülkeden insanla izzetli bir eylem başladı. Yürekler ağlayan analar, aç kalan çocuklar, açlıktan ve yokluktan ızdırap içinde kıvranan Gazze’liler için atıyordu. Ne büyük bir duygu ve ne şerefli bir tutum.
Ancak; İsrail’li Ebu Cehiller, açık sularda kanundışı bir eylemle katlama imza atarak, önlerini kestiler, 19 şehit ve yüzlerce yaralı verdiler, insanlık dışı muamelede bulundular.
İnsanlığını yitirmemiş insanlardandı. Nice müslümanlar vardır ki, insanlığını bile yitirmiştir. O ki müslüman olmadığı halde, Mekke’de müslümanlara yardım etmekteydi. O gün Kureyş’in içinde birçok kimse de aynı şekilde ablukayı kabullenmiyordu.
İsrail’li ebu cehillerde aynı işkenceyi yaparak, Gazze halkını ve çocukları ablukaya alarak tarihin en kötü insanları rolünü elde ettiler. Tarih onların bu kötü ve zalim rolünü kayıt etti.
Özgürlük Filosunda, insanlık damarını öldürmemiş çok dinli insanlarda vardı. İslam dışında olabilirdi ama insanlık içinde yaşamaktaydılar. Bir kadın vardı, anneydi, başı açıktı, hem de oğlu Kaan’la yola çıkmıştı! Tek kelimeyle helal olsun bu kadına demekten başka bir kelime bulamadım. Çünkü kadın insani ve şerefli bir duygunun içindeydi. Ümit ederiz ki, bu direniş şuurlu bir şekilde islama yönelmesine vesile olur.
Dikkat edin ey israil’li ebu cehiller! Özgürlük filosu ablukayı sever. Yeni korkulara hazırlıklı olun. Bu katliamınız sonunuzun habercisidir. Özgürlük filosunu Selamlarım.
Diğer Makaleler :

» SENDEN NE DAVA ADAMI OLUR NE TALEBE

» ne faydan oldu?

» TEVHİDİ BOZAN DURUMLAR NELERDİR?

» İSLAMDA DİN DEĞİŞTİREN ÖLDÜRÜLÜR.

» Selefiler Oldukça

» Ey Hadis inkarcıları bu hadisin uyduruk olduğunu kim ispat eder?

» Akılcıların tahrifi ve hadis ehlinin izzeti

» Akılcılar, sahih naklin önüne sınırlı aklı geçirerek ilmin namusunu kirletmiştir.

» Mutlaka okumalısınız-Ubeydullah Arslan

» Cennet kapısı Mali ve unutulan dersler-Ubeydullah Arslan

» Dini Hitabımızın Şerîliği ve Sorunları-Ubeydullah Arslan

» Hangi Humeyni?Ubeydullah Arslan

» Tarikatların tehditi ve bir öneri-Ubeydullah Arslan

» Tunus Nahda Hareketinin ve Gannuşi’nin zor sınavı-Ubeydullah Arslan

» Ehl-i Sünnet/Selef evrenseldir.

» Sünneti inkar edenlerden şikayetçiyim

» Nereden başlayalım?

» Şiilikten nasıl kurtuldum?

» İslam dünyasında yükselen Selefi düşünce

» Sevgi/Muhabbet Fıkhı

» Neden kendimizi Allah’a sevdirmeliyiz?

» Kavgamız Şirkle ve günahlarla eşimizle değil

» Çağdaş Murcie-Ubeydullah Arslan

» Ne Güzel Konuştun el-Huveyni!

» Allah’tan Başkasını mı Veli Dost Edineceğim?

» Ey İman Edenler! Birlik Olun


Okunma Sayısı : 1856
Paylaş Delicious Stumble

Yunus:109 (Ey Muhammed!) Sana vahyolunana uy ve Allah hükmünü verinceye kadar sabret. O, hüküm verenlerin en hayırlısıdır.

 

 

 

 

 

 

Davet