Üye Paneli
E-posta :
Şifre :
» Şifremi Unuttum
» Üye Olmak İstiyorum...
Duyuru Listesi
Ad Soyad
E-posta

İstatistik

Bugün : 497
Dün : 620
Bu Ay : 9564
Geçen Ay : 23271
Toplam : 2938139
 
  » Ziyaretçi Defteri Mesajları Oku
Sen de Deftere Yaz

Selamun Aleyküm hocam, bir cevabınızda birisini tekfir etmek için, tekfir olunan kişinin cahil olmaması gerektiğini yazmışsınız. Günümüzde birçok insan tağutun manasını bilmeden tağuta kulluk yapıyor.Şirkin manasını bilmeden kabirlere ibadet ediyor. Bu listeyi daha daha uzatabiliriz.Bu durumda bu insanlar tekfir olunmaz mı? Tekfir olunmaz ise ayeti inkar durumu söz konusu oluyor çünkü, örneğin " İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tâğût yolunda savaşırlar..." (Nisa 76) Biz tağut için canını veren, tağut ordusunda savaşan bir kişiye müslüman dersek bu ayeti inkar etmiş olmaz mıyız? Bu sadece bir örnek tekfirde cehaleti mazur görürsek birçok ayeti böyle inkar etmiş oluruz maazAllah hocam. Allah’ın selamı ve bereketi üzerinize olsun.Allah’a emanet olun.
Ahmet Kaya 13/06/2016 13:22
Aleykum selam kardeşim, Tekfir hakkı Allah’ın ve Resülünündür. Alimler deliller ışığında ancak tekfir edilmesi gerekeni yapar. Cahilin, ilim talebesinin birini tekfir hakkı yoktur, caiz değildir, zira bu ümmet arasında fitneyi artırmaktadır, cehalet şeri özürdür, bu konuda bir hutbem vardır, orada gerekeni ifade ettim, lütfen dinler misiniz, işte linki, https://youtu.be/MQzMHgPxQvk?list=PLWB8vizPACFsRiNaBsxqy11eHbmLRGaEp
Esselemü Aleyküm ve Rahmetüllahi ve Beraketühü. Sitenizdeki videolarınızda çalgı aletli ve sesli müzik içeren videolar mevcut olduğunu görüyorum. Bu caiz mi ki; kullanıyorsunuz? Dinimiz açısından müziğin hükmü nedir? delilleriyle izah eder misiniz? (müzik denince bu kavram altındaki insanlar, aletler, sözler ve bunu meslek edinmeden ve kullanmadan bahsediyorum.) Selam ve Dua ile... Esselemu Aleyküm ve Rahmetüllahi ve Beraketühü.
Cuma Bozkurt 07/06/2016 09:06
Aleykum selam kardeşim, müzik kullanmıyoruz, müzik haramdır, dediğiniz şey yankıdır, selametle..
Selamunaleyküm hocam, Maide 5. ayette kitap ehlinin kestiği yenir ayetini anlayamadım. son ve geçerli din islamiyet bunların dışındakiler kafir değilmi hepsi müslüman düşmanı değilmi onları dine davet etmemiz aksi takdirde cihad halinde olmamız gerekmiyormu? Mealen Kendilerine verilen kutsal kitapların hükmünce amel edenlerin yiyeceği ve kestikleri hayvanların etleri size helâldir. Sizin yiyeceğiniz de onlara, yahudilere, hristiyanlara helâldir. diyor zaten yahudiler hristiyanlar küfür içinde değillermi
kenan gözcü 05/06/2016 15:26
aleykum selam evet onlar kafirdir, fakat Allah adını anıp keserlerse ehli kitabın kestiği helaldir, yenir.. Bu konuda İslam fıkhında hüküm budur.
Esselamu aleykum. Hocam ,,Bakara,, suresinin 256-ci ayetindeki ,,Dinde mecburiyyet yoktur,, lafzini nasil anlayalim. ALLAH ilminize bereket versin.
ibrahim cabbarli 01/06/2016 21:52
Aleykum selam, dinde zorlama İslam üzere olmayan kimseye zorlama yoktur, olarak anlaşılır ama müslüman birey dini yaşamakla mükelleftir, çünkü insan bağlı olduğu dine teslim olmuyorsa onun anlamı var mıdır?
selamun aleykum hocam 1 evlilik niyetiyle iki kişi yüz yüzenin dışında telefonla göreşebilirler mi? 2 maturidiler cehmi ve mürcie midir teşekkürler
koray 05/05/2016 19:05
a.s. caiz değildir, 2-Maturidiler isim ve sıfat konusunda tevil ehli oldukları için hat edip bidate düşmüştür, cehmi boyutları da vardır, zira sıfatları tevil etmekle iptal etmişlerdir, diğer konularda ehl-i sünnettirler.
Selamun aleykum değerli hocam ben başka bir vakif çalışmasında bulunuyorum sizleride takip ediyorum bana çoğununu okul gondermenin hukmunu anlatirmisiniz kalbim mutmain olsun istiyprum selam ve dua ile.
Emrah Kaya 03/05/2016 13:15
Aleykum selam çocuklarımızı okuma yazma öğrenmesi, ümmetine faydalı olup rehber olması için göndermek küfür değildir, bu tür fikirler tekfirci harici çocukların uydurmasıdır, onlar hastadır, ümmeti fitneye düşürmüşlerdir, bu nedenle onlardan uzak dur, huzur bul..
Selamun aleykum hocam. 18 yaşındayım. dün akşam tövbe ettim her yaptığım kötü şeye. eski sevgililerimi arayıp helallik istemem gerekir mi?
Ahmet Uney 25/04/2016 01:49
Aleykum selam gerek yok, tövbende samimi ol, Allah mübarek etsin,
ben müslüman olmak istemiyorum artik , ne yapmaliyim hocam?
ali demirbas 04/04/2016 16:35
a.s. bu söz hatalıdır, hatta küfre düşürür, bundan tövbe ediniz, inat ederseniz akibetiniz kötüdür, bu konuda dilediğinizi yaparsanız kaybedersiniz, İslam dininin güzelliğine teslim olup şerefli yaşamak doğru yoldur.
hocam cuma namazinin sartlari nelerdir avrupada diyanetin gönderdigi imamin arkasinda kilinabilirmi kildigim camide birsuru insan bes vakit namaz kilmayan insanlar onlarla kiliyom
ali demirbas 01/04/2016 00:54
Kardeşim, cuma farzdır, terki günahtır, şu hutbemi dinler misin https://youtu.be/vTusvB2QInQ?list=PLWB8vizPACFsRiNaBsxqy11eHbmLRGaEp
S.a hocam. Rabbim nasip ederse eşim ile 3 nisanda umreye gideceğiz insAllah. Size sorum kendinden başkasi için tavaf etmenin hükmü nedir? Allah sizden razi olsun. Allahim size ve sünnet ehline, islam yolunda güç, kuvvet ve salih iman nasip etsin insAllah...
Yasemin Tiritoglu 24/03/2016 18:38
a.s. İnsan ancak vacip olan bir ibadet için ölmüş kimse adına tafav eder, ümre sünnettir, başkası adına yapmanıza gerek yoktur.
«« İlk Sayfa « Önceki   1     2     3     4     5     6     7     8     9     10   Sonraki »   Son Sayfa »»
Sayfada Kayıt Göster
Paylaş Delicious StumbleYunus:109 (Ey Muhammed!) Sana vahyolunana uy ve Allah hükmünü verinceye kadar sabret. O, hüküm verenlerin en hayırlısıdır.

 

 

 

 

 

 

Davet