Üye Paneli
E-posta :
Şifre :
» Şifremi Unuttum
» Üye Olmak İstiyorum...
Duyuru Listesi
Ad Soyad
E-posta

İstatistik

Bugün : 555
Dün : 620
Bu Ay : 9622
Geçen Ay : 23271
Toplam : 2938197
 
  » Ziyaretçi Defteri Mesajları Oku
Sen de Deftere Yaz

SelamunAleykum hocam...Ben kısa bir süre önce devlet dairesinde çalışmaya başladım..Çok şükür tevhidi tanıdım,ortamın nasıl olduğunu,kısacası neyin ne olduğunu kavramaya başladım..Bulunduğum ortam müslümanlığım için sakıncalı mıdır?..657 sayılı kanuna imza atmam küfrüme işaret olur mu,bazı kimseler direkt imza attın mı diye soruyor.Ben ’’neyin ne olduğunu’’ bilerek,istemeyerek de imzalasam müslümanlığım için sorun olur mu?
Orhan Veli 21/03/2016 09:14
aleykum selam kardeşim memurluğa devam ediniz, bu tür fikirlere kapılmayınız, O tekfircilerin eline sizin işiniz geçse balıklama dalarlar, onları ciddiye almayın, uzak durun bu tür aşırı fikirlerden.
selamın aleyküm.ölmüşlere yasini şerif fayda etmez diye biliyorum.bu konuda beni aydınlatırmısınız.yasini şerifin faydası yoksa ne okunur.allah suphane ve teala sizden razı olsun inşallah.
sabahattin aşıcı 20/03/2016 23:26
a.s. kardeşim buna dair delil yoktur, okunmaz, bidattir, sakınalım, sünnetle yetinelim, yeni nesillere temiz bir tevhid ve sünnet anlayışı bırakalım.
اسلم عليكم Hocam yılbaşı ile ilgili bir arkadaşımın bana sorduğu bir soruya cevap veremedim. Sizden delilleriyle bu konu hakkındaki görüşünüzü rica edebilirmiyim. Bir kişi gelse bana yılbaşında iyi seneler yada mutlu yıllar yada hayırlı seneler dese bende ona karşılık olarak iyi seneler yada başka bir kutlama sözü söylesem bunun İSLAM daki yeri nedir.Yılbaşı kutlaması değil yalnız sadece söz ile böyle bir karşılık versem.
murat atmaca 18/03/2016 10:50
a.s. bu tür kutlamalar meşrulaştırmak hükmündedir.
Selamin aleykum hocam, Eşim murabaha sistemiyle ev almak istiyor.Ancak benim bu işlemler konusunda endişelerim var.murabahanin faizden farkı var mıdır emin olamiyorum bu nedenle de bu ise isteğim yok.eşime durumu anlattım ancak kendisi bu konuyu arastirdigini ve bir sakınca olmadığını söylüyor.bu durumda benim yapmam gereken nedir?Eşimi dinleyip ona tabi olmam mi gerekir?
Esin Temizel 10/03/2016 15:23
a.s. bunda sakınca yoktur, faizli bankadan alınmaz
Selamunaleykum hocam bir işe girme ya da sınavı kazanmak için 150 defa Yasin Suresi okunuluyor mu, rızk kazanmak konusunda bununla ilgili bir delil var mı?
Cihad 05/03/2016 20:39
a.s. dinde buna dair delil yoktur,
selam aleykum hocam:Ben sizi internetten tanıdım ve videolarınızı uzun süredir takip ediyorum allah c.c sizden razı olsun.Hocam bizim köyde bir cami var ve kimse pek gitmiyor cemaat 3 ya da 4 kişiden oluşuyor,ve cami imamı çok hızlı kıldırıyor namazımdan inanın bişey anlayamıyorum.Ayrıca toplu tesbihat yapılıyor genel de de ben yapmak zorunda kalıyorum bidat bir iş lede uğraşmak istemiyorum.Cemaat beni bekliyor diye rahat sünnet te kılamıyorum.Diğer yandan da hocam cami sevabından mahrum kalmak istemiyorum.Bu durumda evde kardeşimle mi yoksa cami de mi kılayım.Hocam allah razı olsun.Zamanınızı aldım hakkınızı helal edin.
abdulhadi 25/02/2016 13:38
a.s. o zaman evde kardeşinle cemaat ol,
Salam aleykum ve rahmatullahu ve barakatuhu.oncelikle Allah tealadan sizin elminize bereket vermesini ve sizden razi qalmasini dua eliyirem.Suallarima vaxt tapib cavab vererseniz sevinerem. 1)Sunnet orucuna niyyet etme zamani hangi vakittir.aksammi?yoksa sabah namazindan evvelmi? 2)Biri amelin imanin kemallik sharti deye soyleyerse bunu soyleyen kisi SELEFI deyilmidir?yoksa SELEFI kalip bu konuda hata yapmis sayilir?
Röyyam MammedAliyev 23/02/2016 12:29
a.s. gündüz de niyet edebilir, akşamda. 2-Amel imandandır..Bu selefin görüşüdür.
neden vehabi neden bukadar cok mezhebler vardir neden selefi yani bir muslimana olmak allahimis islamin sartlari kurani sunneti okadar yetmezmi bize. ben cok korkuyorum bu mezheblerden hepiniz mezhebler hakinda bir birimizlen kavga ediyoruz bunun sonu nereye varacak. ama musliman ilim sunnet kuran ögrenmek her zaman son nefezekadar calismak lazim insallah
Coskun Adem Ramadan, Gasi 15/02/2016 03:32
Kardeşim, müslümanız bu üst kimliğimiz, ama müslümanlığı selefin usulüyle yöntemiyle öğreniyorum, selefi müslümanım demek de sakıncalı değildir.
Selamün aleykum ey guzel dilli islam yolcusu Hocam suan naksi bendilikte gercekten sah-i naksibendi hz. soyundan olan ve onun davasini surduren alimler varmi
Naim hallac 13/02/2016 06:23
a.s. kafanı bu tür şeylerle yorma kardeşim, ilim yolunda uğraş, Tevhid nedir örneğin bunu öğren, namazı sünnete göre nasıl kılarım diye sor.
Salam Aleykum necesiniz size cox hormetim var
hamlet ismayilov 11/02/2016 19:08
aleykum selam kardeşim hürmetler bizden dua ile..
«« İlk Sayfa « Önceki   1     2     3     4     5     6     7     8     9     10   Sonraki »   Son Sayfa »»
Sayfada Kayıt Göster
Paylaş Delicious StumbleYunus:109 (Ey Muhammed!) Sana vahyolunana uy ve Allah hükmünü verinceye kadar sabret. O, hüküm verenlerin en hayırlısıdır.

 

 

 

 

 

 

Davet