Üye Paneli
E-posta :
Şifre :
» Şifremi Unuttum
» Üye Olmak İstiyorum...
Duyuru Listesi
Ad Soyad
E-posta

İstatistik

Bugün : 556
Dün : 620
Bu Ay : 9623
Geçen Ay : 23271
Toplam : 2938198
 
  » Ziyaretçi Defteri Mesajları Oku
Sen de Deftere Yaz

Selamun aleyküm hocam benim yaşım daha 15. ileride avukatlık-savcılık yani hukuki işlerle uğraşmak istiyorum.Siz ’’Demokrasiye oy vermek ve onun için çalışmak Allah’ın şeriatında şirktir. Çünkü; demokrasi "Allah’ın teşrî/hüküm koyma hakkını beşere vermektir.’’böyle demişsiniz aklım karıştı hocam bana yardımcı olurmusunuz.
Hasan Hüseyin Dayan 11/09/2014 19:46
a.s. evet demokrasi küfür düzendir, şirktir, çünkü hüküm koyan ALlah’tır, ondan başka hüküm koyamaz, sen avukat olmasan daha iyi olur,
selamun aleykum islamı kıyafetin siyah olması gerekir mi yani bol ve dikkat cekmemesini anlıyorum ama renk konusunda tereddütlerim var delil ile acıklayabilirmisiniz
Betül Örer 11/09/2014 19:46
a.s. eğer siyah giymenize mani durum varsa değişik koyu renk giyin sünnette ashabın zevceleri siyah giyerdi,
Salamun Aleykum hocam neden sorularima cevap yazmiyorsunuz
Humeyra Nur 09/09/2014 07:58
aleykum selam bacım bazılarına yazdım zaman bulamıyorum,
5 vaikit namazin kilinisini sahih delillerle anlatan bir kaynak var mi?
mustafa öztürk 08/09/2014 03:38
a.s. vardır elbani-namaz kılma şekli adında ki eseridir,
Bakara-151> Nitekim size, aranızda, (görev yapmak üzere), sizden (kendinizden) bir rasül gönderdik, Âl-i İmran-164> Andolsun ki Allah, mü’minlerin üzerine bir ni’met olmak üzere kendilerinden(onların aralarından, kendi kavminin içinden) bir rasûl ba’s eder. . Cum’a-2> Ümmîler arasında, kendilerinden bir rasûl beas eden (görevlendiren) O’dur Bu ayetlerden anladığımıza göre, 1) İslamı, Kuranı öğretecek kimseyi sadece ve sadece Allah CC belirliyor, görevlendiriyor. 2-Hz. Muhammed SAV. son rasül değil. Çünkü, aranızda görev yapmak üzere, sizden, kendilerinden, ümmiler arasında, kendilerinden dediğine göre, günümüzde bile Allahın CC görevlendirdiği rasül var. Değil mi?
Zeki Aslan 04/09/2014 11:32
a.s. sizde derken o dönem sizin kavminizden seçerek rasul belirledik demektir, son rasul MUHAMMED a.s. ondan sonra rasul gelmeyecektir, böyle inanan kafir olur,
3/103 ayetinde Allah’ın ipine sımsıkı sarılın buyruluyor. 3/112 ayetinde de: Onların üzerlerine, nerede olurlarsa olsunlar zillet (alçaklık) damgası vuruldu. Ancak Allah’ın ipine ve insanlardan bir ipe tutunanlar hariç buyruluyor. Allah’ın ipinden kasıt nedir, anlıyoruz da, insanlardan bir ip nedir ve ona tutunmak nasıl oluyor?
Zeki Aslan 04/09/2014 11:09
a.s. Allah’ın ipinden maksad Kuran ve Sünnettir.
slm soru: Seriat olmayan devlette cuma namazi kilinmaz ? Ne kadar dogrudur açiklayin allah sizlerden razi olsun
selçuk 31/08/2014 20:44
a.s. bu batıl görüştür, cuma namazını şeriat devletine bağlayan bir delil yoktur, iddiacılar bidatçidir, dini kuran ve sünnet ışığında bilmiyorlar.
esselamu aleykum ve rahmetullah değerli hocam . allah azze ve celle senin ilminin hidayetini ve imanını arttırsın inşallah. ankaradayım inşallah ehli sünnet vel cemaat üzre yaşamaya çalışıyorum. ankarada iletişime geçebileceğim , düzenli olarak sohbetini dinleyebileceğim bir dernek varmıdır var ise allah rızası için benimle iletişime geçebilirmisin . arayabileceğim bir numara verebilirmisin. şimdiden teşekkür ederim.inşaallah mesajımı değerlendirirsin değerli hocam.
guraba aqi 27/08/2014 19:35
a.s. keçirörende huzur vadisi adında dernek vardır bir ara istersen,
as salamualeyjum. hocam bazi selefi seyhlerinin yer yuzunun firlnmamasi, veya kure olmamasi hakkinda fetvalari oldugu dogrumu?
Hureyre Yunus 24/08/2014 19:15
a.s. bir alim bunu söylemişti, delile göre, her bilim adamı bir düşünce ortaya atar o da bunu delille söylemişti sonra bu görüşten döndü, bir alimin demesi tek doğrudur demek de değildir,
Aleyküm selam. Ben üniversite okumak istemiyorum. Medrese eğitimi alıp hoca olmak istiyorum. Ama ailem bunu kabul etmiyor. Bana sen cahil müslüman mı olmak istiyorsun diyorlar. Ne yapsam ne etsem derdimi bir türlü anlatamadım. Ne yapmalıyım?
Hatice Çiçek 23/08/2014 13:42
a.s. onlara hayırla ve dua ile yaklaşın, hayırlı bir adım atın, ayrıca güven verin, tercihinizi ikna ettirin, Rabbim yardımcınız olsun
«« İlk Sayfa « Önceki   2     3     4     5     6     7     8     9     10     11   Sonraki »   Son Sayfa »»
Sayfada Kayıt Göster
Paylaş Delicious StumbleYunus:109 (Ey Muhammed!) Sana vahyolunana uy ve Allah hükmünü verinceye kadar sabret. O, hüküm verenlerin en hayırlısıdır.

 

 

 

 

 

 

Davet